Znáte všechny typy úvěrů a půjček?

Když se řekne slovo „půjčka“, každý si pod takovým výrazem představí produkt, s pomocí něhož získá peníze, které musí vrátit s danou úrokovou sazbou. Je ale fakt, že spousta lidí má trochu odlišné povědomí o tom, co to půjčka přesně je. Tento univerzální pojem se poměrně dost zažil a vztahuje v podstatě ke každému typu úvěru. Přitom když se zadíváte na finanční trh zjistíte, že existuje přemíra úvěrových produktů. Abyste v tomto směru byli co možná nejvíce znalí této problematiky, seznámíme vás s nejčastějšími typy půjček, na něž můžete narazit. Alespoň budete vědět, jak se jim správně říká a jaký model úvěrování vám přináší.

Číst celý článek…

Hledejte refinancování půjček na těch správných místech, ušetříte tisíce!

Refinancování půjček je velice oblíbenou službou. Produkt, s pomocí kterého můžete nahradit svůj stávající úvěr novým s ještě lepšími splátkovými podmínkami. Pokud doposud splácíte nevýhodné měsíční splátky tak vezte, že refinancování je řešením, s nímž ušetříte peníze. Na samotný produkt s názvem „refinancování půjček“ se můžete zaměřit ve dvou finančních segmentem. Je to jak bankovní, tak nebankovní sektor. Každý z nich samozřejmě přináší něco trochu jiného. V bance se můžete spolehnout na lepší splátkové podmínky, pokud tedy splníte patřičná kritéria. V případě nebankovních společností zase vede jednoduchost celého řešení a rychlost vyřízení.

Číst celý článek…

Půjčka na dovolenou je sázkou do loterie

Lidé si v dnešní době půjčují na ledacos. Nemusí to být však pouze úvěry na bydlení, vybavení interiéru, pořízení automobilu či jeho opravu, elektroniku a podobné věci. Je hodně občanů, mezi něž možná spadáte i vy sami, kteří využívají bankovní a nebankovní půjčky proto, aby sami, s rodinou nebo s přáteli vyrazili na dovolenou.

Číst celý článek…

Znáte význam produktu spotřebitelský úvěr?

Spotřebitelský úvěr je nejvíce omílaným pojmem v oblasti úvěrových produktů. Nabízí jej nejenom bankovní, ale také nebankovní společnosti. Jde o finanční půjčku, která se primárně řídí zákonem o spotřebitelských úvěrech stejně, jako řada dalších peněžních produktů podobného typu. Jestliže nemáte úplně jasno v tom, co si představit pod spotřebitelským úvěrem a neznáte jeho hlavní parametry, přinášíme vám stručné informace, jež vám tuto oblast daleko více přiblíží.

Číst celý článek…

Poradna: Co je úroková sazba a jak se počítá? A jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN?

Pokud v dnešní době potřebujete peníze, celkem jednoduše je získáte, za předpokladu že máte dostatečný příjem. Vliv na to má především spousta poskytovatelů bankovních a nebankovních služeb, jež vám v těchto ohledech vyjdou vstříc. Náležitý výběr finančních produktů jistě není na škodu. Občas si ale určitě říkáte, jak se vůbec vyznat ve všech těch číslech spojených se splátkovými podmínkami a jak vybrat ten nejlepší úvěr právě pro vás?

Číst celý článek…

Jak může vypadat půjčka do 30 000 Kč?

Úvěry jsou stále vyhledávanějším finančním produktem, ať už jde o libovolné roční období. Jeden by si řekl, že po Vánocích dojde k utišení zájmu mnohých žadatelů, ale opak je pravdou. Lidé po půjčkách zkrátka touží a využívají je k čemukoliv. Je fakt, že do popředí zájmu se dostávají úvěry menších hodnot, které tak výrazným způsobem nezatěžují rodinný rozpočet a jsou snadno dostupné. Pokud i vám stačí půjčka do 30 000 Kč, možná se budete divit, ale můžete lehce narazit.

Číst celý článek…

Lze stále získat úvěr bez doložení příjmu?

Otázka, jež v mnohých čtenářích tohoto článku vzbuzuje určitě hodně rozpaků. Především u těch, kteří jsou v oblasti bankovních a nebankovních úvěrů trochu znalí. Každý totiž pravděpodobně ví, že po poslední novelizaci zákona o spotřebitelských úvěrech je poskytovatelům půjček důkladně nařizováno, aby lustrovali klienta a obdrželi od něj co nejvíce informací před vypůjčením peněz. A jedním z takových údajů je pochopitelně také velikost pravidelného příjmu.

Číst celý článek…

Když umíte vhodně zacházet s kreditní kartou, můžete ušetřit

Kreditní karta je bezhotovostním platebním nástrojem, který dnes stále častěji nahrazuje množství bankovek v peněženkách lidí. U kreditní karty jde nejenom o platební, ale zároveň úvěrový produkt, jež vám v případě nouze poskytne i určitou finanční sumu navíc.

Číst celý článek…

5 důležitých informací o půjčkách

Online půjčky představují v současnosti všudypřítomný artikl. Lidé si je berou stejně často, jako chodí na každodenní nákupy. Není se ostatně čemu divit, protože jejich získání je opravdu snadné. Mnohdy je zapotřebí vyplnit jen několik základních údajů do internetového formuláře a odeslat jej. Po předložení potřebných dokumentů je jen otázkou času, kdy se konkrétní částka připíše na váš bankovní účet.

Číst celý článek…

Rada na dovolenou: Cash Advance je velká nástraha při placení kartou v zahraničí

Léto doslova vybízí k absolvování cest do zahraničí. Jsou to především rodinné dovolené u moře, kterým lidé dávají čím dál větší přednost. Ať už se chystáte do Řecka, Španělska, Chorvatska nebo Itálie, určitě si sebou berete své debetní a kreditní karty. Ostatně, jde přeci o jeden z nejrychlejších způsobů plateb u většiny tamních obchodníků.

Číst celý článek…

Starší články